| The Association of Dutch Suppliers in the Oil and Gas Industry |
|
| Symposium ‘Nederlandse Maritieme Technologie Wereldwijd’ op het MIWB | | | Terschelling, The Netherlands, 23 April 2009 | Vrijdag 17 april vond op het Maritiem Instituut Willen Barentz het inmiddels jaarlijkse symposium plaats, onder de noemer Nederlandse Maritieme Technologie Wereldwijd.
.jpg)
Maritiem Instituut Willem Barentsz
IRO was deze dag aanwezig om haar o.a. ‘Netherlands Oil & Gas Catalogue 2009’ onder de aandacht te brengen bij de aanwezigen. Daarnaast kon men ook een exemplaar van de ‘Monitor Maritieme Arbeidsmarkt’ bij de IRO stand krijgen.
.jpg)
Onder strenge doch rechtvaardige leiding van maritiem journalist Hans Vandersmissen werden tal van presentaties verzorgd door bedrijven die zichzelf graag in de schijnwerper lieten zetten. Rode draad in de presentaties was het belang van hydrografie. Het MIWB is de enige Nederlandse school die op HBO niveau lesgeeft, onder de nieuwe naam ‘Ocean Technology (Wordwide ruling the waves). Onder de aanwezigen waren opvallend veel studenten die door de presentaties een heel goed beeld kregen hoe belangrijk de rol van de hydrograaf speelt bij diverse projecten, zoals het tunnelproject in Zuid-Korea waar de heer Smitt, directeur Structon Civiel, over vertelde. (het ‘Busan-Geoje Fixed Link’ project). Dit belang werd ook nog eens benadrukt door de heer W. Brink van Fugro Offshore.
Indrukwekkend was een artist impression video die door de heer C. Skelhorn van Van Oord Offshore werd getoond. Op deze artist impression werd een onderzee pijpleiding gevolgd en kreeg je een goede indruk van wat er zoal komt kijken bij het leggen van grote pijpleidingen op de zeebodem.
De heer Schaap, hoofd afdeling Dienst der Hydrografie lichtte toe hoe een zeekaart tot stand komt. Verder waren er nog presentaties te zien van de firma Deep BV, die zich richten op het ‘ondiepe’ duikwerk, o.a. ten behoeven van de windmolenparken en de heer Weird Koops vertelde over het opsporen van overboord geslagen containers en het bergen daarvan.
.jpg)
De presentatie van de heer W. Koops, lector NHL Maritiem, Marien, Milieu en Veiligheidsmanagement
Aan het eind van de dag werd en de aanwezigen in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen wat dan ook veelvuldig gebeurde. Het mooie voor een Symposium op Terschelling voor de organisatie is dat men niet bang hoeft te zijn dat een afsluitende netwerkborrel te lang duurt want een ieder moet de laatste veerboot terug naar Harlingen halen. Op de veerboot kon men op de Waddenzee nog eens het programma van deze dag de revue laten passeren en bedenken wat wij toch een wonderlijk volk zijn met grote naam en faam op het gebied van grote maritieme- en offshore projecten.
|
|
|